Zakup samochodu stanowi coraz bardziej powszechne rozwiązanie w dzisiejszych czasach. Atrakcyjne formy finansowania oferowane przez producentów samochodów sprawiają, że na nowe auto może pozwolić sobie praktycznie każdy, kto wykazuje regularny dochód na określonym poziomie. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup samochodu miejskiego, czy też dostawczego, formy finansowania są takie same.
Finansowanie aut jest szczególnie korzystne dla osób, które posiadają własną działalność gospodarczą i planują kupić samochód dostawczy do firmy (więcej na https://www.vwfs.pl/klienci-biznesowi/finansowanie-samochodu/kalkulator-finansowy/vw-samochody-dostawcze.html ). Na rynku można znaleźć wiele modeli aut oraz firm, które świadczą usługi finansowania. Jedną z nich jest VW FS, czyli Volkswagen Financial Services. Jakie formy finansowania możemy wyróżnić oraz dlaczego warto z nich korzystać? W tym artykule poznasz odpowiedzi na powyższe pytania.
Na czym polega leasing?
Leasing stanowi jedną z najpopularniejszych i najbardziej elastycznych form finansowania. Polega on na tym, że leasingodawca udziela leasingobiorcy praw do swobodnego użytkowania pojazdu w zamian za określoną, miesięczną kwotę. Leasingobiorca nie jest jednak prawnym właścicielem pojazdu i może stać się nim dopiero w momencie wykupu samochodu po zakończeniu okresu finansowania. Leasing jest niezwykle korzystny szczególnie dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Jest on bowiem elementem tzw. optymalizacji podatkowej. Zakup auta przy pomocy leasingu można wliczyć do kosztów prowadzenia działalności, a także zoptymalizować podatek VAT. Na wysokość raty leasingu wpływają trzy czynniki. Pierwszym z nich jest długość okresu finansowania. Im dłuższy jest leasing, tym tańszy będzie miesięczny koszt użytkowania samochodu. Najczęściej leasingodawcy udzielają leasingu na okres 5 lat. Istnieją jednak firmy, które są w stanie przedłużyć okres finansowania nawet do 7 lat. Można również zdecydować się na krótszy okres finansowania, co z kolei wpływa na wyższą miesięczną ratę leasingu. Kolejnym czynnikiem jest wysokość wkładu własnego. Im więcej zapłacimy za samochód na samym początku okresu finansowania, tym niższa będzie miesięczna rata. Istnieje również możliwość rozpoczęcia leasingu bez wkładu własnego, jednak wiąże się to z wyższymi kosztami użytkowania samochodu co miesiąc. Na wysokość raty ma również wpływ kwota wykupu. Jeśli chcemy, aby użytkowany przez nas samochód stał się naszą własnością, musimy za niego zapłacić określoną kwotę po zakończeniu okresu finansowania. Im wyższa będzie kwota wykupu ustalona w umowie leasingu, tym niższa będzie miesięczna rata. Jak widać, leasing stanowi niezwykle elastyczną formę finansowania, co oznacza, że koszt miesięcznej raty można swobodnie dostosować do swoich potrzeb.
Jakie usługi oferuje Volkswagen Financial Services
Zakup nowego samochodu nie jest rozwiązaniem zarezerwowanym wyłącznie dla najbogatszych osób, tak jak miało to miejsce kiedyś. Obecnie istnieje wiele firm, które oferują swoim klientom atrakcyjne systemy finansowania. Można zaliczyć do nich m.in. VW FS, czyli oddzielną spółkę Volkswagena, która zajmuje się świadczeniem usług finansowania. VW FS oferuje swoim klientom rozwiązania w postaci kredytu gotówkowego, leasingu lub najmu długoterminowego, który również stanowi ciekawe rozwiązanie zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Za pośrednictwem VW FS można kupić m.in. samochód dostawczy do firmy (kalkulator leasingu znajdziesz na https://kalkulator.vwbank.pl/firma/oferta-volkswagen-samochody-dostawcze ). Jeśli chodzi o ofertę samochodów dostawczych, Volkswagen posiada takie auta, jak np. Volkswagen Caddy lub Volkswagen Transporter Furgon. Niezależnie od rodzaju samochodu, każdy z nich możemy nabyć dzięki atrakcyjnym systemom finansowania oferowanym przez VW FS.